Η απίστευτη ιστορία διαδραματίστηκε τα ξημερώματα, όταν συγγενείς 80χρονου από τον Κάλανο, τηλεφώνησαν στις 4 τα ξημερώματα στο Αστυνομικό Τμήμα Ερυμάνθου λέγοντας πως έχει χαθεί ο παππούς, καθώς είχε ώρες να δώσει σημεία ζωής.
Άμεσα οι αστυνομικοί έφθασαν στην περιοχή και άρχισαν τις αναζητήσεις. Δεν πέρασε πολύ ώρα όταν είδαν τον 80χρονο να ανεβαίνει από χαράδρα, ανέπαφος.
Οπως εξήγησε στους αστυνομικούς είχε χάσει την ισορροπία του και έπεσε από μεγάλο ύψος στην χαράδρα. Όμως ο ηλικιωμένος παρά την πτώση δεν είχε υποστεί ούτε γρατζουνιά, ευχαρίστησε τους αστυνομικούς και κίνησε για το σπίτι του, τινάζοντας τα σκονισμένα ρούχα του!