Παίκτης του Αρη Πατρών με κάθε επισημότητα είναι ο έμπειρος επιθετικός Σπύρος Καρατζανίδης ο οποίος συμφώνησε με την ομάδα της πλατείας Ελευθερίας.
Αναλυτικά η ανακοίνωση του Αρη Πατρών:
Ποδοσφαιριστής του Αρη Πατρών είναι και επίσημα ο Σπύρος Καρατζανίδης. Ο 31χρονος επιθετικός (γεννημένος στις 7 Ιανουαρίου 1992) που έχει φορέσει και στο παρελθόν τη φανέλα της ομάδας μας, επέστρεψε για να βοηθήσει στη φετινή προσπάθεια. Ο Καρατζανίδης έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στα τμήματα υποδομής της Θύελλας Πατρών ως ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα του πατραϊκού ποδοσφαίρου.
![](https://www.star24.gr/uploads/2023/08/εικόνα_Viber_2023-08-08_10-29-48-054.jpg)