Την προηγούμενη εβδομάδα είδαμε τον διαιτητή Γιώργο Παπαδόπουλο να εισέρχεται στον αγωνιστικό χώρο με μπάλα όπου είχε γραμμένή την πρόταση “Stop war please”.
Αυτή την εβδομάδα,τρείς ανερχόμενοι διαιτητές έστειλαν το δικό τους μήνυμα για τα όσα συμβαίνουν τον τελευταίο καιρό στην Ουκρανία φορώντας στην γαλάζια στολή τους,κίτρινες κάλτσες,σε αγώνα νέων για το πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ μεταξύ του Άτλα και του Δαβουρλή Κ’92.
Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν ο Κώστας Τηλιγάδας με βοηθούς,τους Κούβελα και Ωρολογά με τον πρώτο να κάνει πρόταση στους βοηθούς του να φορέσουν κίτρινες κάλτσες(αντί για γαλάζιες,όπως επιβάλει η στολή) και τους δύο βοηθούς να το δέχονται,όπως βλέπεται και στην φωτογραφία.
Οι νέοι διατητές ήθελαν να θίξουν το θέμα ως προς το κοινωνικό κομμάτι και όχι στο πολιτικό και εναντιώνονται σε οποιαδήποτε μορφή βίας από όπου και αν προέρχεται.