Μετά την περσινή σεζόν, όπου η ομάδα του Πείρου υποβιβάστηκε, σε μια δύσκολη χρονιά με πολλές αλλαγές προπονητών, φέτος αλλάζουν πολλά, αφού είναι μια μεταβατική σεζόν.
Η ομάδα επιστρέφει σε μια γνώριμη κατηγορία, στο νέο γήπεδο της και νέος προπονητής αναλαμβάνει ανήμερα των γενεθλίων του ο Μπάμπης Παπαγιάννης που πέρυσι τα πήγε περίφημα στο Σταροχώρι.
Μετά από συνάντηση που είχε με τον Κώστα Αποστολόπουλο ο έμπειρος τεχνικός απάντησε θετικά και οι στόχοι θα είναι πρωταγωνιστικοί όπως επιτάσσει η ιστορία του συλλόγου.
Μάλιστα η διοίκηση στο νέο γήπεδο της θα δημιουργήσει ακαδημία ποδοσφαίρου για τα νεαρά παιδιά από την ευρύτερη περιοχή. Ο Πείρος είναι έτοιμος να αναγεννηθεί από τις στάχτες του και να βγει πιο δυνατός την επόμενη ημέρα…
![](https://patragoal.gr/wp-content/uploads/2023/07/IMG-bd63bbb69c2011c577da0ef68d59562e-V-1024x571.jpg)